alteka-forge
alteka-forge
HAKKIMIZDA

Alteka Hakkında

Alteka, 2018 yılında Düzce’de 18.000 metrekare açık alan üzerinde, 5.000 metrekare kapalı alan içerisinde, yüksek teknolojisi ile 0.1kg - 5kg arasında Alüminyum dövme parça üretimine başlamıştır. Alteka, yıllık ortalama 3.000 ton Alüminyum dövme kapasitesine sahiptir.

Alteka, otomotiv sektöründe kullanılan 6000 serisi ve savunma sanayi sektöründe kullanılan 2000 ve 7000 serisi Alüminyum malzemeyi yüksek mühendislik ile Avrupa standartlarında dövme ve ısıl işlem yapabilme yeteneğine sahiptir. Talep halinde müşteriye özel alüminyum alaşımları ile de üretim yapılabilmektedir. Alteka, kullanılan ileri teknoloji ürünü simülasyon programları ile tasarım sonrası ürünleri tek seferde ve doğru şekilde üretir.

Otomotiv sektöründe süspansiyon parçalarında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Alteka, her geçen gün ürün sayısını artırmaktadır. Aluminyum dövme Akson, Salıncak, Rotilli Kol, Rotil, Rotbaşı, Silah Gövdesi ve Burç gövdesi imalatları yapmaktadır. Alteka aynı zamanda havacılık, demiryolları, inşaat ve enerji sektörleri için de çalışmalarını sürdürmektedir.

Alteka olarak; alüminyum dövmenin dayanıklılığı, hafifliği, ekonomisinin yanında herhangi bir kalite kaybı olmadan geri dönüşümünün de sağlanması sayesinde gelecek kuşaklara yaşanılabilir ve temiz bir dünya bırakmak için çalışmalarımızı bütün hızımızla sürdürüyoruz.